Dziś jest: Piątek, 17-09-2021

Informacje

Narzędzia i usługi

Wyniki Sportowe

Liga Badmintona - sezon 2013-2014 (sezon VIII). Wyniki po V turze

  • 17-03-2014
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

 
V tura Ligi Badmintona w Lwówku - sezon VIII
 
W sobotę - 1 marca 2014 r., w hali OSiR w Lwówku odbyła się V kolejka Ligi Badmintona w sezonie 2013/2014. Jest to już VIII sezon naszych rozgrywek.  Zawody niezmiennie organizowane są przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku. Liga prowadzona jest przez organizatorów w formie otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Jak zawsze zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz specjalna kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych.
Tym razem w zawodach uczestniczyło 52 zawodników. Przez 4 godziny, na 5 boiskach rozegrano łącznie 93 pojedynki. 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii to:
 
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Zuzanna Rzeszutek
II m. Eliza Kokot
III m. Oliwia Wolgetan
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m.  Rafał Jędrzejczak
II m. Kacper Jędzrzejczak
III m.  Adam Ostajewski
 
Kat. „maluch”:
I m. Gracjan Kamiński
II m. Patryk Haładuda
III m. Zuzanna Szajek
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Iana Piosik
II m. Anna Jędrzejczak
III m. Weronika Pakuła
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Piotr Świderski
II m. Karol Melonek
III m. Marcin Graś
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Wojciech Pigla
II m. Maciej Piechowiak
III m. Wiesław Frelich
 
Kat. OPEN Panie:
W tej kategorii do rozgrywek nie zgłosiła się żadna zawodniczka.
 
Organizatorzy przypominają że za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decyduje wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
Szczegółowe wyniki klasyfikacji VIII sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po piątym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej. Na razie sumujemy wyniki wszystkich odbytych już turów. Przy dwóch ostatnich turach będą brane pod uwagę tylko wyniki lepsze od wcześniej osiągniętych. Dlatego też klasyfikacja generalna może ulec jeszcze dość znacznym zmianom. Poza kategorią Open mężczyzn nie ma jeszcze pewnych zwycięzców. Wszystko zależy od frekwencji na ostatnich dwóch turach i od osiągniętych tam wyników.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, VI tur VIII sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 22 marca 2014 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją