Dziś jest: Piątek, 17-09-2021

Informacje

Narzędzia i usługi

Wyniki Sportowe

Liga Badmintona - sezon 2013-2014 (sezon VIII). Wyniki po VI turze

  • 09-04-2014

Załączniki

VI tura Ligi Badmintona w Lwówku - sezon VIII
 
W sobotę - 22 marca 2014 r., w hali OSiR w Lwówku odbyła się VI, przedostatnia kolejka Ligi Badmintona w sezonie 2013/2014. Jest to już VIII sezon naszych rozgrywek.  Zawody niezmiennie organizowane są przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku. Liga prowadzona jest przez organizatorów w formie otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Jak zawsze zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz specjalna kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych.
Tym razem w zawodach uczestniczyło 53 zawodników. Przez 4 godziny, na 5 boiskach rozegrano łącznie 95 pojedynków. 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii to:
 
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Wiktoria Batura
II m. Adrianna Ruta
III m. Oliwia Wolgetan
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m.  Kacper Jędrzejczak
II m. Adrian Bąk
III m.  Rafał Fędrzejczak
 
Kat. „maluch”:
I m. Gracjan Kamiński
II m. Dawid Jarnut
III m. Patryk Haładuda
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Patrycja Kurpisz
II m. Diana Piosik
III m. Anna Jędrzejczak
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Karol Melonek
II m. Piotr Świderski
III m. Marcin Graś
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Paweł Konieczka
II m. Maciej Piechowiak
 
Kat. OPEN Panie:
W tej kategorii do rozgrywek nie zgłosiła się żadna zawodniczka.
 
Organizatorzy przypominają że za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decyduje wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów.
W sobotę, 12 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00 na hali OSiR w Lwówku rozpoczną się ostatnie rozgrywki tegorocznej, VIII edycji Ligi Badmintona. Zwycięzcy poszczególnych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuściły ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
Szczegółowe wyniki klasyfikacji VIII sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po szóstym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej. W łącznej punktacji wzieliśmy jak na razie pod uwagę pięć najlepszych wyników. Jeden najsłabszy wynik każdego zawodnika został pominięty. W końcowej klasyfikacji (po siódmym turnieju) pominiemy dwa najsłabsze wyniki. Dlatego swoich obecnych pozycji pewni mogą być tylko dotychczasowi liderzy kategorii open Panowie, gimnazjum - dziewczęta, szkoła podstawowa - chłopcy i szkoła podstawowa dziewczęta. Pozostałe miejsca nadal jeszcze  mogą się zmienić.
Jeszcze raz zapraszamy wszystkich na ostatni, VII tur VIII sezonu naszej ligi badmintona. Przypominam, odbędzie się on w sobotę 12 kwietnia 2014 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku. Na końcu rozgrywek wręczenie wyróżnień i losowanie nagród wśród najlepszych i najbardziej wytrwałych zawodników.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją