Dziś jest: Piątek, 17-09-2021

Informacje

Narzędzia i usługi

Wyniki Sportowe

Liga badmintona - sezon IX (2014-2015). Wyniki po IV turze

  • 17-03-2015
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

W sobotę - 31 stycznia 2015 r., w hali OSiR w Lwówku odbyła się IV kolejka Ligi Badmintona w sezonie 2014/2015. Jest to już IX sezon naszych rozgrywek.  Zawody niezmiennie organizowane są przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku. Liga prowadzona jest przez organizatorów w formie otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Jak zawsze zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz specjalna kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. W czwartej kolejce wystartowało 70 zawodników z gminy Lwówek.  Niestety ponownie nie mogli być obecni zawodnicy z gminy Kuślin. Po raz pierwszy od wielu turniejów na starcie zjawiły się natomiast dwie zawodniczki w kategorii Open Panie. Gralutulejmy odwagi i zachęcamy kolejne zawodniczki. Gra w badmintona naprawdę nie jest trudna i pozwala spalić kalorie lepiej niż niejedna Zumba, czy też inne formy aktywności ruchowej.
Na pięciu boiskach rozegrano łącznie aż 124 pojedynki. Ze względu na dużą liczbę zawodników sety rozgrywano do 9 punktów. 
 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii to:
 
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Aleksandra Minge
II m. Wiktoria Frelich
III m. Ewelina Matyjasik
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m.  Mateusz Jarnut
II m. Jakub Łopata
III m. Dawid Jarnut
 
Kat. „maluch”:
I m. Maciej Kasztelan
II m. Patrycja Frelich
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Małgorzata Stachowiak
II m. Anna Jędzrzejczak
III m. Zuzanna Troszczyńska
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Karol Melonek
II m. Rafał Jędrzejczak
III m. Adrian Bąk
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Wojciech Pigla
II m. Marcin Graś
III m. Maciej Piechowiak
 
Kat. OPEN Panie:
I m. Małgorzata Górna
II m. Teresa Ratajczak
 
Organizatorzy przypominają że za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decyduje wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
Szczegółowe wyniki klasyfikacji IX sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po czwartym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej. Na razie będziemy sumować wyniki wszystkich odbytych już turów. Przy dwóch ostatnich turach będą brane pod uwagę tylko wyniki lepsze od wcześniej osiągniętych. Tak że w klasyfikacji końcowej można spodziewać się jeszcze wielu zmian.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, V tur IX sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 21 marca 2015 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku. 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją