Dziś jest: Piątek, 17-09-2021

Informacje

Narzędzia i usługi

Wyniki Sportowe

Liga badmintona - sezon IX (2014-2015). Wyniki po V turze

  • 14-04-2015
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

 
 
W sobotę - 21 marca 2015 r., po przerwie spowodowanej zimowymi feriami, w hali OSiR w Lwówku odbyła się V, przedostatnia kolejka Ligi Badmintona w sezonie 2014/2015. Jest to już IX sezon naszych rozgrywek.  Zawody niezmiennie organizowane są przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku. Liga prowadzona jest przez organizatorów w formie otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Jak zawsze zawody są rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz specjalna kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. W piątej kolejce wystartowało 49 zawodników z gminy Lwówek.  Na pięciu boiskach rozegrano łącznie 90 pojedynków. Ze względu na dużą mniejszą liczbę zawodników sety rozgrywano do 9 punktów z obowiązkową dwupunktową przewagą na koniec seta. 
 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii to:
 
Kat. szkoły podstawowe dziewczęta:
I m. Aleksandra Minge
II m. Wiktoria Frelich
III m. Ewelina Matyjasik
 
Kat. szkoły podstawowe chłopcy:
I m.  Mateusz Jarnut
II m. Jakub Łopata
III m. Dawid Jarnut
 
Kat. „maluch”:
W tej kategorii nie wystartował tym razem żaden zawodnik.
 
Kat. gimnazjum dziewczęta:
I m. Martyna Wojtkowiak
II m. Małgorzata Stachowiak
III m. Anna Jędrzejczak
 
Kat. gimnazjum chłopcy:
I m. Dominik Górny
II m. Sebastian Troszczyński
III m. Karol Melonek
 
Kat. OPEN mężczyźni:
I m. Wojciech Pigla
II m. Piotr Świderski
III m. Marcin Graś
 
Kat. OPEN Panie:
W tej kategorii nie wystartowała żadna zawodniczka.
 
Organizatorzy przypominają że za zwycięstwo w każdym turze zawodnik może zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmuje się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decyduje wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostaną medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuszczą ani jednej kolejki wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
Szczegółowe wyniki klasyfikacji IX sezonu Ligi Badmintona w Lwówku po piątym turze prezentuje tabela zamieszczona poniżej. Ponieważ był to już przedostatni turniej, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, przy sumowaniu rezultatów wszystkich zawodów, braliśmy pod uwagę jego wynik tylko w przypadku, gdy był on lepszy od najsłabszego wyniku wcześniej osiągnmiętego. Tak samo zrobimy przy podsumowaniu wyników zbiorczych po ostatnim, VI turnieju. Z regulaminu ligii wynika bowiem, że w całorocznej klasyfikacji nie są brane pod uwagę dwa najsłabsze wyniki w całym turnieju. Podsumowując jednak już dziś wyniki można zauważyć, że w ogólnej klasyfikacji nie rozstrzygnięte pozostały jeszcze następujące miejsca medalowe: - III w kategorii Open Panowie, II i III w kategorii szkoła podstawowa dziewczyny, I i II w kategorii szkoła podstawowa chłopcy (tu rywalizacja będzie chyba najbardziej zacięta) i II i III w kategorii gimnazjum dziewczęta.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny, ostatni - VI tur IX sezonu naszej ligi badmintona. Odbędzie się on w sobotę 25 kwietnia 2015 r. o godz. 10.00, tradycyjnie na hali OSiR w Lwówku.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Na zakończenie turnieju odbędzie się wręczenie medali i nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii oraz zawodników, którzy uczestniczyli we wszystkich sześciu turach IX ligi badmintona.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją