Dziś jest: Piątek, 17-09-2021

Informacje

Narzędzia i usługi

Wyniki Sportowe

Liga Badmintona - sezon IX (2014/2015). Podsumowanie rozgrywek - klasyfikacja końcowa.

  • 30-04-2015
  • przez Maciej Piechowiak

Załączniki

 
            W sobotę, 25 kwietnia 2015 r., na hali lwóweckiego OSIR-u obyły się 6 zawody, kończące 9 sezon Ligi Badmintona. Zawody zorganizowane były przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Brody oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lwówku. Liga miała formę otwartych zawodów dla wszystkich chętnych. Zawody były rozgrywane w następujących kategoriach: szkoły podstawowe dziewczęta i chłopcy, gimnazja dziewczęta i chłopcy, open kobiety i mężczyźni oraz specjalna kategoria „maluchy” dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej i młodszych. Za zwycięstwo w każdym turze zawodnik mógł zdobyć 50 punktów. Drugie miejsce to 48 punktów, trzecie 47 punktów itd. Przy obliczaniu końcowego wyniku, każdemu z zawodników odejmowało się dwa najsłabsze występy. W przypadku równej ilości punktów decydowała wyższa pozycja w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych zawodów.
            W sezonie 2014/2015 najwięcej zawodników wystartowało w kategorii szkoła podstawowa dziewczyny. Łącznie klasyfikowano w niej 36 zawodniczek. W kategorii tej wygrała Aleksandra Minge zdobywając komplet punktów - 200 i wygrywając wszystkie zawody. Kolejne miejsca na podium zdobyły: II miejsce - Wiktoria Frelich - 191 punktów i III miejsce - Ewelina Matyjasik - 187 punktów.
            W kategorii szkoła podstawowa chłopcy do zawodów zgłosiło się łącznie 27 zawodników. Po zaciętej walce do ostatniego turnieju, I miejsce wywalczył Jakub Łopata z wynikiem 198 pkt. Na II miejscu uplasował się Mateusz Jarnut, który łącznie zdobył 196 punktów. III miejsce osiągnął Dawid Jarnut zdobywając 187 punktów.
            W kategorii gimnazjum chłopcy sklasyfikowano 18 zawodników. I miejsce zdobył Karol Melonek z wynikiem 197 punktów, II miejsce - Rafał Jędrzejczak - 196 punktów, a III - Bartosz Szymoniak - 185 punktów.
            Kategoria Open Panowie zgromadziła na starcie 12 zawodników. Wśród nich I miejsce wywalczył Wojciech Pigla, zdobywając 200 punktów, II miejsce - Piotr Świderski - 192 punkty, a III - Maciej Piechowiak - 190 punktów.
            W kategorii gimnazjum dziewczęta wystartowało 8 zawodniczek. I miejsce zdobyła Anna Jędrzejczak - z wynikiem 198 punktów. Na II miejscu uplasowała się Martyna Wojtkowiak z wynikiem 190 pkt., a na III Paulina Knop - z wynikiem 189 punktów.
            Ostatnią klasyfikowaną kategorią byli dziewczęta i chłopcy do klasy III szkoły podstawowej (tzw. kategoria „MALUCH”). Tutaj walczyło ze sobą dwóch zawodników. Ostatecznie I miejsce zdobył Maciej Kasztelan uzyskując łącznie 200 punktów. Na drugim miejscu sklasyfikowano Patrycję Frelich, która uzyskała 192 punkty.
            Na koniec zawodów zwycięzcy poszczególnych kategorii (pierwsze trzy miejsca) uhonorowani zostali medalami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo osoby, które nie opuściły ani jednej kolejki wzięły udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lwówku.
            Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i już dziś zapraszają na Mistrzostwa Gminy Lwówek w Badmintonie, które odbędą się na przełomie maja i czerwca oraz na X - jubileuszowy sezon ligi badmintona, który rozgrywany będzie między październikiem 2015 roku, a kwietniem 2016 roku.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją